Ta strona używa plików cookies.

Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ

Aktualności

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi bieżącymi osiągnięciami

Targi ogrodnicze PSCO

Jak co roku Polskie Stowarzyszenie Centrów Ogrodniczych podczas Walnego Zgromadzenia swoich członków, organizuje otwarte, bezpłatne prelekcje i szkolenia ogrodnicze oraz Targi Tradycyjnego Rynku Ogrodniczego. Bardzo dziękujemy za "owocne" w ciekawe spostrzeżenia rozmowy z klinetami, którzy od lat stawiają na wysoką jakość naszych produktów.

7 stycznia 2020

Czytaj

Kompleks budynków PIXEL w Poznaniu

Na przełomie 2017/2018 byliśmy jednym z dostawców substratu na kompleks budynków PIXEL które zostały uznane za najładniejsze budynki w Poznaniu. Dostarczyliśmy tam specjalistyczny substrat wspierający certyfikację BREEAM.

6 stycznia 2020

Czytaj

Wspieramy projekty społecznościowe

Bardzo się cieszymy z możliwości wsparcia naszymi solidnymi produktami Warszawskiej społecznej inicjatywy przez dostarczenie Podłoża Kwiatowego Kik Mix EXPERT do realizacji społecznego projektu ogrodniczego. Czym jest ogród społecznościowy? Choć nie istnieje precyzyjna definicja ani jeden model ogrodu społecznościowego, miejsca te wiele łączy. Najważniejszymi ich cechami są otwartość i wspólnotowość. W kształtowaniu przestrzeni, często już na etapie projektowania, zaangażowani są przyszli użytkownicy ogrodu: to oni wyznaczają zarówno reguły wspólnego gospodarzenia jak i określają miejsce grządek, ścieżek, budują domki dla zwierząt małych i dużych, stawiają obiekty małej architektury i ogrodowej infrastruktury, jak altanki, kompostowniki czy zbiorniki na deszczówkę. Udział mieszkańców w tworzeniu ogrodu w ogromnej mierze decyduje o duchu tych miejsc. Ogrodnicy, często sięgając po materiały z drugiej ręki, adaptując znane wzorce wedle potrzeb lokalnego środowiska i własnych upodobań, w pół drogi między pracą a zabawą, współtworzą miejsca o nieformalnym, przyjaznym charakterze. Przyjaznym nie tylko dla człowieka. W wielu ogrodach społecznościowych panują znakomite warunki dla dzikiego życia: ptaków śpiewających, drobnych ssaków, roślin miododajnych, mikroskopijnych mieszkańców gleby. Ogrody społecznościowe są też areną wielu działań nie związanych ściśle z ogrodnictwem; organizowane są tam wydarzenia edukacyjne i kulturalne, rozmaite warsztaty, pikniki, spotkania integracyjne, kameralne koncerty, biesiady.

21 listopada 2019

Czytaj

Ogrody Zamku Królewskiego w Warszawie

Jesteśmy dumni z naszej współpracy z Zamkiem Królewskim w Warszawie. Nasze podłoża są stosowane pod nasadzenia roślin sezonowych w Ogrodzie Górnym i nowo udostępnionym Ogrodzie Dolnym. Nasze substraty pomagają roślinom zachowywać zdrowie, dobrą kondycję i wygląd przez cały sezon wegetacyjny. Nasza kora wykorzystywana jest do zabezpieczenia roślin przed mrozem i ściółkowania rabat. Ogrody Zamku Królewskiego w Warszawie otrzymały Nagrodę Specjalną im. Stefana Starzyńskiego w 36 konkursie "Warszawa w kwiatach i zieleni" organizowanym przez Towarzystwo Przyjaciół Warszawy oraz Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy, a także Nagrodę Specjalną miesięcznika „Zieleń Miejska”.

20 listopada 2019

Czytaj

Dachy na Bielanach.

Na przełomie roku 2018/2019 mieliśmy okazję współpracować przy realizacji ogromnej inwestycji na terenie Warszawy. Dostarczaliśmy ziemię pod realizację projektu "Dachy na Bielanach" na nowowybudowanej, największej w Polsce galerii Młociny.

28 października 2019

Czytaj

Stołówka dla pszczół.

W połowie tegorocznego lata nasza firma brała udział w dużej inwestycji, organizowanej przez Gminę Wołomin pt: 'Stołówka dla pszczół'. Byliśmy głównym dostawcą podłoża, na którym posadzonych zostało blisko trzy tysiące przyjaznych pszczołom roślin.

25 października 2019

Czytaj

Las w słoiku.

Słyszeliście o lasach w słoiku? To świetny pomysł na dekorację do domu, ale także oryginalny prezent! Kawałeklasu.pl korzysta z naszych podłoży do produkcji unikalnych kompozycji. Jak widać, dzięki wysokiej jakości nasze produkty świetnie sprawdzają się nawet w wymagających realizacjach. Dzięki nam możesz mieć swój kawałek lasu we własnym domu.

24 października 2019

Czytaj

Wsparcie sprzedaży.

Oferujemy naszym klientom szerokie wsparcie sprzedaży naszych produktów. Właścicele centrów i sklepów ogrodniczych chętnie korzystają z naszych banerów wielkoformatowych, banerów paletowych, plansz informacyjnych, winderów i katalogów. Jesteśmy gotowi dostosować projekty do indywidualnych potrzeb klienta.

18 października 2019

Czytaj


Targi Zieleń to Życie za nami. Dziękujemy!

Serdecznie dziękujemy za odwiedzenie naszego stoiska na targach Zieleń to Życie 2019! Bardzo cieszymy się z udanych spotkań z naszymi klientami. Bardzo dziękujemy za duże zainteresowanie naszymi produktami dla hobbystów i profesjonalistów.

12 września 2019

Czytaj

Rewitalizacja bulwarów wiślanych w Warszawie.

W wrześniu 2018 roku mieliśmy swój cenny wkład w realizację kolejnego etapów rewitalizacji Bulwarów Wiślanych w Warszawie. Wspieraliśmy firmę Palmett dostarczając ziemię ogrodniczą oraz substrat mineralno-organiczny do sadzenia drzew wzbogacony składnikami przyśpieszającymi ukorzenianie. Poniżej kilka zdjęć z prac przy tej wyjątkowej inwestycji.

2 kwietnia 2019

Czytaj

Ogród botaniczny w Powsinie.

Kolejny rok dostarczamy nasze produkty do Ogrodu Botanicznego w Powsinie. Zwiedzający go mogą nacieszyć swoje oczy pięknem wyjątkowych roślin, między innymi dzięki naszej ziemi ogrodowej Kik Mix CITY oraz torfom Kik Mix EXPERT. Jesteśmy dumni z pięknych efektów współpracy z Ogrodem Botanicznym w Powsinie. Pragniemy podzielić się z Wami zdjęciami z tej realizacji udostępnionym dzięki uprzejmości Ogrodu Botanicznego w Powsinie.

1 kwietnia 2019

Czytaj