Ta strona używa plików cookies.

Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ

Keramzyt ogrodniczy

6,0-7,0

Dekoracja

Drenaż

Hydroponika

Dodatek do ziemi

Magazynowanie wody

Zastosowanie

• Dekoracja

• Drenaż i magazynowanie wody

• Dodatek do ziemi

• Hydroponika

Zawartość

• Keramzyt ogrodniczy

Właściwości

• pH w H2O: 6,0-7,0

• frakcja: 8-16 mm

Sposób użycia

Keramzyt ogrodniczy nadaje się do uprawy roślin ozdobnych w doniczkach, skrzynkach, do upraw drzew i krzewów w kontenerach i w gruncie. Może być stosowany przez cały rok.

Dekoracja

Ładny kolor i regularna struktura to atuty naszego keramzytu do wykorzystania w dekoracji roślin w doniczkach. Naturalny kolor tworzy śródziemnomorską atmosferę. Ziemia okryta przez keramzyt lepiej utrzymuje wilgoć (około 3-6 cm).

Drenaż i magazynowanie wody

Keramzyt ogrodniczy wsypany na dno doniczki lub skrzynki balkonowej (około 1-2 cm) ułatwia drenaż ziemi odprowadzając nadmiar wody. Wchłania część wody i łatwo oddaje ją roślinom gdy jest potrzebna.

Dodatek do ziemi

Keramzyt wymieszany z ziemią poprawia retencję wody, napowietrza ziemię ułatwiając wymianę gazów i zapewnia trwałą strukturę. Może być stosowany w domu i ogrodzie, w pojemnikach i w gruncie (należy wymieszać ziemię z keramzytem w proporcji 9:1).

Hydroponika

Dzięki dużej pojemności wodnej i lekkiej strukturze, keramzyt ogrodniczy jest szczególnie przydatny w uprawach hydroponicznych jako jednorodne, samodzielne podłoże dla roślin ozdobnych. Czerwone granulki keramzytu mają dużo porów i świetnie przepuszczają powietrze co zapewnia idealną charakterystykę dla upraw hydroponicznych. Pojemnik należy wypełnić do połowy keramzytem ogrodniczym, korzenie rośliny oczyszczone z ziemi delikatnie ułożyć na granulkach i dosypać do pełna keramzyt. W doniczce umieszczamy wskaźnik poziomu wody.

Pojemności opakowań, ilości na paletach, kody kreskowe: