KERAMZYT OGRODNICZY

ZASTOSOWANIE
Keramzyt ogrodniczy nadaje się do uprawy roślin ozdobnych w doniczkach, skrzynkach, do upraw drzew i krzewów w kontenerach i w gruncie. Może być stosowany przez cały rok.

Dekoracja. Ładny kolor i regularna struktura to atuty naszego keramzytu do wykorzystania w dekoracji roślin w doniczkach. Naturalny kolor tworzy śródziemnomorską atmosferę. Ziemia okryta przez keramzyt lepiej utrzymuje wilgoć (około 3-6 cm).

Drenaż i magazynowanie wody. Keramzyt ogrodniczy wsypany na dno doniczki lub skrzynki balkonowej (około 1-2 cm) ułatwia drenaż ziemi odprowadzając nadmiar wody. Wchłania część wody i łatwo oddaje ją roślinom gdy jest potrzebna.

Dodatek do ziemi. Keramzyt wymieszany z ziemią poprawia retencję wody, napowietrza ziemię ułatwiając wymianę gazów i zapewnia trwałą strukturę. Może być stosowany w domu i ogrodzie, w pojemnikach i w gruncie (należy wymieszać ziemię z keramzytem w proporcji 9:1).

Hydroponika. Dzięki dużej pojemności wodnej i lekkiej strukturze, keramzyt ogrodniczy jest szczególnie przydatny w uprawach hydroponicznych jako jednorodne, samodzielne podłoże dla roślin ozdobnych. Czerwone granulki keramzytu mają dużo porów i świetnie przepuszczają powietrze co zapewnia idealną charakterystykę dla upraw hydroponicznych. Pojemnik należy wypełnić do połowy keramzytem ogrodniczym, korzenie rośliny oczyszczone z ziemi delikatnie ułożyć na granulkach i dosypać do pełna keramzyt. W doniczce umieszczamy wskaźnik poziomu wody.

SKŁAD
Keramzyt ogrodniczy o frakcji 8-16 mm.

WŁAŚCIWOŚCI
pH w H2O: 6,0-7,0